BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Made in China kalnai

Vieną gražią dieną prisiminiau, kad man labai patinka kalnai ir jog įkopiau į Monblaną (skirtingai nuo kai kuriu, ane Mykantai?). Be to, labai norėjosi atitrūkti nuo nesibaigiančio miesto šurmulio, begalybės žmonių, triukšmo, kvapų ir pabūti žmogaus nepaliestoje gamtoje.

.
Žodžiu, patraukėme į Geltonuosius kalnus, kurie įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir yra tik 5 valandos kelio nuo Šanchajaus. Jų aukštis yra netoli 2000 metrų (panašiai kaip Slovakijos Tatrų), tai galvojau bus puikus pasivaikščiojimas. Sėdėdamas traukinyje mačiau, kaip apsistosime jaukiame kalnų miestuke (ale Italijos Canazei) ir vakare žvelgdami į kalnų didybę gurkšnosime vyną viešbutuko terasoje. Žodžiu, turėjo būti visiškas šokoladas.

.
Iš patirties žinojom, kad kartais organizacinių klausimų derinimas su kinais yra užknisantis ir varginantis darbas. Čia kaip su čiurbanais lietuviškame autoservise: niekada iš pirmo karto už sutartą kainą gerai nepadaro. Tokiais atvejais gelbsti pagalba iš salės. Taigi, paklausėm vokiečių - juk pas juos viskas tvarkinga, išplauta ir kvepia. Taip patekome į Mister Hu, nediduko, bet talkovo kino globą. Pastarasis kalnų miestuke turi hostelį pavadinimu „Mister Hu Hostel” ir organizuoja keliones užsieniečiams, nes vietoj darbo stovyklos jaunystėje neblogai pramoko anglų kalbą.

.
Atvykome naktį, bet ir tamsoje galima buvo įžvelgti, kad miestukas yra labiau Kirtimai nei Canazei. Bet nėr ko nusiminti - juk mūsų laukia kalnai! Deja, kaip paaiškėjo ryte, nuo jų mus skiria 230 tugrikų (apie 90 lt). Ne, čia ne už keltuvą. Čia už tai, kad tave pro tvorą prileistų prie kalnų. Keltuvas atskirai apmokestintas. Į viršų kėlėmės su ašarom akyse.

.
Oras buvo nuostabus ir smagiai pasivaikščiojome gamtoje. Vaizdai - verti UNESCO vardo. Tik reikia žvilgsnį sufokusuoti į vidutinį ir didelį nuotolį, nes arti akis bado kinų nesąmonės. Pvz., į kalnų viršų nėra kelio. Viskas užkeliama keltuvu ir ant vergų pečių nunešama iki vietos. Tai nesutrukdo ant kalno vykdyti betoninio monstro statybų. Ar teko ant kalno viršūnės matyti krepšinio aikštelę? Policijos skyrius manęs nestebina, bet ar tikrai ten reikia banko ir pašto? Turistai vaikšto tik akmenimis ir betonu grįstais aptvertais takais. Visur (ir ant pačios viršūnės!) pilna vaizdo kamerų. Neprimena Akropolio?

.
Bent jau kinai tikrai atrodo kaip išsirengę į shopingą: su maximos maišais, LV krepšiais, kostiumais, aukštakulniais bateliais ir t.t. Blogiausia, kad jų ten kaip per išpardavimą. Laiks nuo laiko tekdavo eilutėje prie vaizdų nuotraukoms atstovėti.

.
Grįžtant sugalvojom kinams atkeršyti - neimti keltuvo ir pėsčiomis nusileisti nuo kalno. Kad būtų patogiau, kinai įrengė laiptus žemyn su maždaug 95688 stačiais laipteliais. Baigėm tamsoje prožektoriuku apšviesdami laiptus ir ašaras akyse.

.
O šiaip tai kelionė patiko: gražu ir bronchams sveika. Beje, per visą laiką Mister Hu mūsų nei karto neapgavo. Tiesa, buvo paslėpęs kondicionieriaus pultelius, kad žiemą nešildytume kambarių. Ir vėliau žiūrėjo tokiom mažom ir labai liūdnom akim mums tuos pultelius tiesdamas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą