BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kinijoje viskas žiauriai kitaip, arba Vladimiro nuotykiai Šanchajuje

Kartą už jūrų marių….išlipau iš lėktuvo Šanchajaus oro uoste. Taip, artimiausi įrašai bus šia tema, nes Azijoje svečiuosiuos iki metų galo. Pirmiausia norėčiau supažindinti jus su aplinka ir pagrindiniais herojais.  

1. Klimatas (žinot, senam bronchitčikui tai bene svarbiausias klausimas). Esmė, kad labai drėgna. Atrodo, kad dievas (arba Mao) įjungė vieną didelę pirtį. Išlipus iš lėktuvo atrodė, kad neturi kuo kvėpuoti (nekalbant jau apie prakaitavimą). 

2. Mao - tai visur esanti ir viską apimanti nematoma jėga.  Lietuviškas analogas būtų bildukas. Tik Mao toks piktesnis.

3. Internetas. Prisimenat garbaus atminimo Borato frazę „in my country there is problem and that problem is transport” (mano šalyje yra problema ir tai yra transportas)? Kinijoje tai yra internetas. Toks vaizdas, kad Mao interneto laidą leidžia per Brita filtrą (taip iš tikrųjų ir yra). Interneto cenzūros departamente dirba viso labo 30 000 žmogeliukų, kurie savo mažytėm rankutėm iškrapšto visas netinkamas mano užklausas. Blogiausia yra su Google. O pasaulis be Google tai kaip olandiški atrakcionai be centrifūgos.  Žodžiu labai liūdna. Nuo dabar nebežiūriu kreivai į Lietuvos pareigūnų pagyras apie sparčiausią pasaulyje internetą.

4. Kinų pasakos ir mitai. Atvažiavau čia galvodamas, kad Kinijoje viskas pigu ir už dolerį čia bus galima padoriai supermarkete apsipirkti ir dar liks ant rikšos grįžti namo. Juk jeigu Maximoje šūdiną virdulį galima nusipirkti už 20 litukų, tai Kinijoje jis kainuos maksimum 5 Litus. NOT. Žinokit, bet jų Maximose virduliai prasideda nuo 50 Litų. Tas pats ir su rūbais. Tiesa, gatvėje galima pigiai paimti Rolex‘ų ir LV krepšių. Gal reikės kažką nusipirkti - vis pigiau nei pas Gelažniką.

5. Maistas. Va chavkė tai čia pigi. Ypač, jei neieškai baltų staltiesių. Pvz., geras suši paprastoje kavinėje kainuoja $3. Iš gatvės kulinarijos meistrų padorią vakarienę galima nusipirkti ir už dolerį. Tik va su švara yra niuansų. Po mėnesio ėmiau vis dažniau McDonald‘s lankytis, nes čia bent nekyla klausimų kaip jie tą lėkštutę plovė prieš tau pateikdami. O šiaip tai stengiuosi gausiai naudoti pasaulyje pirmaujančią dezinfekcinę priemonę - dietinę kolą.

6. Kinų kultūra. Klaidingas žodžių derinys. Čia tas pats kaip „kosmopolitiškas Kaunas” arba „doras Zuokas”. Amerikiečiams sunku. Jie nepratę, kad į metro reikia įlipti nelaukiant, kol kiti išlips, arba, kad niekas nesišypso. Aš tai greitai prisitaikiau. Man net patinka, kad nereikia visiems šypsotos ir atsiprašinėti, jei tavo parduotuvės vežimėlio kelias kertasi su kažkieno kito trajektorija. Kinijoje viskas sprendžiama alkūnėmis, greičiu ir lojimu. Beje, kinai neįsižeidžia, dėl nemandagumo - čia tai įprasta. Buvimas čia man puiki galimybė prisiminti rusiškų - lietuviškų keiksmų įgūdžius. Daug lengviau išlaušti reikiamą intonaciją, nei bendraujant angliškai.

7. Saugumas. Mano suvokimu, Šanchajuje labai saugu. Aišku, čia ne be Mao pagalbos. Didžiausias pavojus yra vadinamasis scooter‘is (motoroleris). Jų čia pilna ir jiems negalioja jokios taisyklės. Blogiausia, kad dauguma jų elektriniai - tai turi akylai dairytis.  A, dar užvakar teko kišenvagį, kuris kėsinosi į mano piniginę, rusiškais keiksmažodžiais pabarti. Dar žiauriai nervuoja, kad visi bando apgauti. Pvz., sutari su čiurbanu, kad iš taško A į tašką B nuveš už 20 tugrikų. Pradėjus važiuoti dėl nenumatytų aplinkybių jis kainą staiga pakeičia 40. Tenka prašyti sustoti

8. Vytas. Čia naujas partner in crime (draugelis). Taip, lietuvių visur yra. O šiaip tai labai smagu, kad galima lietuviškai pačiauškėti.

9. Vladimiras - pagrindinis blogo veikėjas. Antagonistas. Jau gal kokie 10 kinų man sakė, kad aš jiems labai panašus į Vladimir Vladimirovičių. Vis dar svarstau ar čia yra kuo džiaugtis.

P.S.  Aš čia atvažiavau pagal mainų programą - keturis mėnesius pasimokyti Fudan‘e (čia labai geras kinų universitetas).

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (7) | “Kinijoje viskas žiauriai kitaip, arba Vladimiro nuotykiai Šanchajuje”

 1.   gilija rašo:

  Ziauriai juokinga, Tomai! :]

 2.   Giedrius rašo:

  Tikrai labai juokinga skaiciai ir negalejau sustoti juoktis. Na mes tikime , kad i Kinija mokytis nuvaziavai ar as klystu:)

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 3.   Justinas rašo:

  O draugas Vytas gal iš Kopės? :) Linkėjimai

 4.   Juozas rašo:

  Tu ir anksciau buvai panasus i VVP. Paskutines naujienos, kad VVP pasidare plastine operacija (pries rinkimus), tad nenuostabu, kad tave su juo painioja.

 5.   Kestas rašo:

  Jo, VVP faceliftą pasidarė šiokį tokį.

  Ir nereikia, kosmopolitiškas tas Kaunas. Jei tamsiai Laisvės alėja nevaikštai. Ar tiesiog tamsiai nevaikštai.

 6.   geranaujiena rašo:

  Viskas bus gerai, Tomuk. Tiesiog nevaikščiok po savo Fudaną iki pusės apsinuoginęs ir su senovinėm amforom rankose.

 7.   Gedzka rašo:

  Juokingai stumi, seni. Tu parodyk ta savo fotke, kur prie tanko amerikoj nusifotkines, tai nebekils abejoniu is viso. :)

Rašyk komentarą