BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iš serijos “Pasidaryk pats”

Ši istorija galėjo nutikti bet kur - ne tik Amerikoje. Bet tai jokiu būdu nesumenkina jos didaktinės vertės. Kaip tikriausiai žinot, nusipirkau Linkolną. Seną. Bet gerą. Vietinė močiutė su juo pastarąją disetką metų važinėjo iš savo kaimo į bažnyčią ir į mall‘ą (didelė krautuvė). Bet amžius daro savo ir dėl suprastėjusio regėjimo teko Linkolną į Autopliusą įdėti. Taip jis pas mane ir atsidūrė.

Mašina Modesto metų - 1986 ir, sakyčiau, panašiai išsilaikius. Stogas gal net mažiau brandos paliestas. Smagiausia, kad Linkonas vienas paskutiniųjų modelių, vertų tapti Stasio Brundzos muziejaus eksponatu. Vėlesni amerikietiški modeliai nebeturi nei šarmo, nei įdomūs iš techninės pusės - jie ten vėliau vien opelius gamino.

Mašina nuo pat pradžių turėjo vieną niuansėlį - priekinis langas aprasodavo aušinimo skysčiu*. Taigi, nelabai matėsi, kur važiuoti. Aš tai kaip ir įpratęs „prasikirtus eketę” žiemą Lietuvoje važinėti, bet va keleiviai labai nejaukiai jausdavosi. Žodžiu, užsukau į vietinį šūdinai atrodantį servisą (su viltimi, kad bus pigiau). Dėdė su ūsais atsidarė kompiuterinę programą, suvedė simptomus ir sako, 6,5 valandos darbo, nes reikia priekinę panelę išrinkti. Iškart supratau, kad tas skaičius nieko gero nežada. Sako: „800 dolerių”. Sakau: „Čia lygiai tiek, kiek aš už visą Linkolną mokėjau.” Labai jau netaktas dabar būtų antra tiek už pečiuką pakloti. Gal yra kitų variantų? Dėdė pasikrapštė ūsus: „galime jį už 120 dolerių atjungti, bet tuomet nešildys salono”. Ties šiais jo žodžiais ir mano kraujo spaudimas susitvarkė. Sako: „matai tas dvi šlangeles? Reikia jas nupjauti ir tarpusavyje sujungti. Atvažiuok X dieną ir mes tau viską sutvarkysim.” „Oi dėkui dėkui, BŪTINAI X dieną atvažiuosiu…” tariau ir iškart nudūmiau į „Senukus”. How hard can it be (kas čia tokio sudėtingo) pačiam sujungti dvi šlangeles?

Aišku projektas buvo daromas pačiu netinkamiausiu momentu - prieš ilgai lauktą kelionę į Kovo 11-osios minėjimą San Franciske (su poezijos skaitymu, šokių kolektyvais, šaltibarščiais ir balandėliais). Po keletos valandų darbo, rusiškų keiksmažodžių ir periodinio lakstymo į „Senukus” (vis kokio tai įrankio trūkdavo), projektas buvo baigtas. Pasidabinau ir į kelionę. Kaip jau tikriausia supratot, po 5 kilometrų iš po kapoto pasirodė dūmai ir teko sustoti bei šiaip ne taip grįžti atgal.

Bet lietuviško užsispyrimo dėka po keletos papildomų valandų, rusiškų keiksmažodžių ir vizitų į “Senukus” mašina šiaip ne taip buvo sutaisyta. Apibendrinant, buvo praleista galimybė susipažinti su San Francisko lietuvių bendruomene. Be to, projektas kaštavo 80 dolerių (įrankiai, aušinimo skystis, raminamieji) ir atėmė kokias 4-5 valandas laiko. Blogiausia, kad garantinį lapą išsirašiau pats tai ir liko ta nepasitikėjimo gaidelė. Todėl dabar važiuodamas kartu vežuosi ir įrankius, atsargines dalis bei kas 10 minučių vis žvilgteliu į variklio temperatūros rodyklę.

Istorijos moralas. Padirbėkite nuoširdžiau savo darbe, uždirbkite daugiau pinigų ir patys nekiškite nagų prie mašinos. Na nebent vaikystėje dažnai skaitėte „Ūkininko patarėją”.

*Paaiškinimas inžinieriams ir James May fanams: variklio aušinimo skystis prateka per pečiuką, kuris savo ruoštu šildo orą, pučiamą į automobilio saloną. Todėl žiemą, užvedus mašinuką, tenka pakentėti, kol į saloną pradeda pūsti šilumą. Pirmiausia turi įšilti variklis, tuomet aušindamas variklį įkaista aušinimo skystis ir tik tuomet pastarasis įkaitina pečiuką. Mano atveju, dėl kokios nors sudūlėjusios tarpinės aušinimo skystis iš savo vamzdžio prasiskverbdavo į ortakį per kurį būdavo įpučiamas į saloną.

Patiko (0)

Rodyk draugams

komentarai (3) | “Iš serijos “Pasidaryk pats””

 1.   Giedrius rašo:

  … Negaliu sustoti! Juokas mane nuzudys… Labai juokinga. Moralas geras, begu pinigu gaminti:)

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 2.   Kestas rašo:

  Vienintelis dalykas, kuris darytų tavo nuotrauką ant Lincolno geresne, būtų tavo nuotrauko ant dūmais rūkstančio Lincolno.

 3.   Brolis rašo:

  Labai jau blet smaikstus tu…

Rašyk komentarą